Zasady noszenia męskiego zegarka

męski zegarek na rękę

Ponadczasowy dodatek do męskiego stroju, który nie tylko pełni praktyczną funkcję, ale także nadaje szyku i elegancji. Aby zegarek spełniał swoją rolę, musi być odpowiednio dobrany. Sprawdź jakimi zasadami powinieneś się kierować przy wyborze męskiego zegarka na rękę.

Jak wybrać zegarek męski?

Najważniejszą zasadą doboru zegarka, jest dopasowanie go do rodzaju ubrania. W zależności od tego jak planujesz się ubrać, dobierz odpowiednio do swojego stroju zegarek sportowy, elegancki lub casualowy.  

Wielkość zegarka

Wybierając zegarek musimy zwrócić uwagę na jego wielkość, która powinna być pasować do postury ciała mężczyzny. Panowie o masywnej budowie powinni wybierać zegary z kopertą o średnicy powyżej 40 mm. Z kolei niscy panowie o wątłej budowie powinni zdecydować się na mniejsze zegarki, których średnica koperty mieści się w granicach 30-40 mm.

Jak nosić zegarek?

Większość mężczyzn stanęło przed dylematem – na którą rękę założyć zegarek. W tej kwestii nie ma sztywno określonych zasad. Ze względów praktycznych najczęściej wybierany jest lewy nadgarstek. Osobom praworęcznym zdecydowanie łatwiej jest wykonywać typowe czynności, jeżeli zegarek nałożony jest na lewą rękę. Wybierając właściwy nadgarstek do noszenia zegarka, należy także wziąć pod uwagę, po której stronie umieszczone zostało pokrętło. Jeżeli pokrętło umieszczone jest po prawej stronie tarczy, wówczas nosząc rękę na lewym nadgarstku z łatwością nakręcimy zegarek.

Zegarki casualowe

Zegarek casualowy, czyli zegarek na co dzień. W tym przypadku nie musimy zamartwiać się o konieczność przestrzegania sztywnych zasad właściwego koloru i kształtu. Wybierając zegarek casualowy możemy kierować się przede wszystkim własnym gustem i preferencjami. Zegarek ten może być wyposażony w wyrazistą kopertę oraz rzucający się w oczy pasek. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na pasek skórzany czy gumowy pamiętajmy jedynie o tym, aby był od dopasowany do naszej stylizacji.

Zegarki sportowe

Zegarki sportowe charakteryzują się luźnym stylem. Tutaj możemy sobie pozwolić na wybór zegarka o oryginalnym kształcie i wyzywających kolorach. Masywna budowa i nowoczesny design, to elementy charakterystyczne dla zegarków sportowych, które mogą być inspirowane różnymi dyscyplinami sportowymi lub markami samochodów. Zegarki te wyróżniają się także różnorodnymi funkcjonalnościami, które mogą okazać się bardzo pomocne w czasie uprawiania sportu. Chronograf, tachometr, monitor pracy serca, wyświetlacz LCD, czujnik tętna, odbiornik GPS, stoper, to tylko przykładowe funkcje, w które może zostać wzbogacony zegarek sportowy. Jeżeli zależy nam na wytrzymałości zegarka, warto wybrać zegarek odporny na wstrząsy oraz wodoszczelny. Sportowe modele zegarków mogą sprawdzić się nie tylko w czasie aktywnego uprawiania sportu, ale także jako praktyczny dodatek do stroju codziennego.

Zegarki eleganckie

Do stroju formalnego zdecydowanie najbardziej pasuje zegarek elegancki. Elegancka jasna tarcza, delikatne wskazówki i cyfry, to najbardziej charakterystyczne elementy zegarka pasującego do formalnego ubioru. Zegarki takie mogą mieć delikatną srebrną lub złotą bransoletę, alternatywnie skórzany pasek. Decydując się na klasyczny skórzany pasek powinniśmy dobrać odpowiedni kolor – czarny lub brązowy.  Najważniejszą zasadą przy wyborze koloru paska jest to, aby pasował do kolorów butów. Dlatego mężczyźni, którzy ze względu na swoją prace zawodową często ubierają się w strój formalny, powinni się wyposażyć zarówno w brązowy, jak i czarny pasek skórzany, aby zawsze mieć pewność, że ubiór został idealnie skomponowany. Klasyczne zegarki to najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ponadczasową elegancję. Nie wiesz jaki zegarek wybrać? Sprawdź modele wiodącego producenta męskich zegarków Tissot  http://www.zegarmistrz.com/Zegarki_Tissot-k30-0–.html, który oferuje zegarki kwarcowe, mechaniczne i automatyczne.