Praca sezonowa w Holandii

Holandia - praca sezonowa

Szukasz sposobu na szybki zarobek za granicą? Poszukaj pracy sezonowej w Holandii. To jeden z najczęściej wybieranych kierunków emigracji zarobkowej zarówno przez studentów, jak i inne osoby, które potrzebują szybkiego wsparcia finansowego. Sprawdź, jakie prace sezonowe można wykonywać w Holandii i na jakie wynagrodzenie mogą tam liczyć zatrudnieni.

Ile można zarobić w Holandii?

Obywatelom Unii Europejskiej, którzy zostali legalnie zatrudnieni na umowę o pracę na holenderskich warunkach, przysługują dokładnie takie same prawa, jak w przypadku pracowników z Holandii. Oznacza to, że nie mają oni obowiązku posiadania pozwolenia na pobyt oraz pracę. Obowiązuje ich określona liczba godzin, które muszą przepracować w ciągu tygodnia, dni urlopowych oraz ewentualnych, dodatkowo płatnych nadgodzin.

Polakom i innym obywatelom UE, którzy pracują na terenie Niderlandów, przysługuje także prawo do minimalnego wynagrodzenia. W Holandii wysokość pensji uzależniona jest od wieku – od 1 lipca 2018 roku minimalna pensja osoby, która ukończyła 22 lata lub starszej, kształtuje się na poziomie 1594,20 euro brutto.

 

Pracownik sezonowy w Holandii – przykładowe stanowiska

W zależności od specyfiki konkretnego zawodu pracownik sezonowy w Holandii powinien przynajmniej w stopniu komunikatywnym posługiwać się angielskim lub niemieckim. Rozwinięte kompetencje językowe znacząco ułatwiają efektywną komunikację w miejscu pracy – zarówno między współpracownikami, jak i holenderskim pracodawcą. Warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach doświadczenie na podobnym stanowisku nie jest wymagane, ale stanowi bardzo duży atut kandydata. Niekiedy pracodawca zapewnia bezpłatne zakwaterowanie, dzięki czemu koszty utrzymania stają się niższe.

Planujesz kilkumiesięczny wyjazd za granicę do pracy? Oto stanowiska, na których obecnie można znaleźć atrakcyjną pracę sezonową w Holandii.

 

Pracownik szklarni

Wielu pracowników sezonowych w Holandii decyduje się na podjęcie zatrudnienia w ogrodnictwie. Pracę można znaleźć m.in. w szklarniach, gdzie do obowiązków osoby zatrudnionej należy m.in. zbieranie owoców, warzyw i pielęgnacja sadzonek. To idealne rozwiązanie dla młodych osób, które jeszcze nie mają zbyt dużego doświadczenia zawodowego i szukają wakacyjnej pracy.

 

Pracownik produkcji

Dobrze płatna praca sezonowa w Holandii dostępna jest także w na produkcji. Jednak warto zaznaczyć, że wielu pracodawców w przedsiębiorstwach produkcyjnych od kandydatów wymaga doświadczenia zawodowego. Szansę na zdobycie zatrudnienia jako pracownik produkcyjny w Holandii zwiększają m.in. uprawnienia na wózki widłowe. Praca sezonowa na takim stanowisku to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą podreperować domowy budżet, ponieważ bardzo często łączy się z różnego rodzaju premiami.

 

Pakowacz

Szukasz pracy w Holandii pracy na wakacje? Zatrudnij się jako pakowacz! W tym przypadku niezwykle istotna jest efektywność pracownika, dlatego doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku jest mile widziane przez pracodawców. Zatrudnienia jako pakowacz w Holandii warto szukać m.in. w zakładach spożywczych, farmaceutycznych lub przedsiębiorstwach odzieżowych.

 

Pracownik magazynu

Osoby szukające sezonowego zatrudnienia w Holandii mogą podjąć pracę na stanowisku magazyniera. Do podstawowych obowiązków pracownika magazynu należy przyjmowanie, załadunek i rozładunek towarów, raportowanie oraz obsługa wózków widłowych – niezbędne są uprawnienia. Ze względu na specyfikę zawodu od kandydatów do pracy w charakterze magazyniera wymaga się bardzo dobrej kondycji fizycznej.