Moda męska – lato 2016

model

2016 zapowiada się jako bardzo „modny rok”. Sprawdź co powinno znaleźć się w szafie każdego modnego mężczyzny w sezonie wiosna / lato 2016.

Często bywało tak, że moda przypadała do gustu, tylko tym którzy się interesowali modą, jak na przykład było ze spodniami z niskim krokiem u dziewczyn, ludzie którzy nie interesowali się modą myśleli, że to wygląda idiotycznie. W tym roku trendy są bardzo odważne, aczkolwiek nie są skandaliczne ani nie są spostrzegane jako jakieś chore absurdy. Wręcz przeciwnie, założenie długiego t-shirta może wzbudzić zainteresowanie i nawet pytania „Gdzie taki dostanę?” a kardigan może przyciągać wiele zaskoczonych spojrzeń. A przyciąganie zaskoczonych spojrzeń jest równoznaczne ze stylowym sukcesem. Co ciekawe, nawet ludzie którzy są stosunkowo „spóźnieni” jeśli chodzi o styl (np. kupują sobie Jordany, które były na topie 2 lata temu) są zainteresowani.

To jest z jednej strony bardzo dobra wiadomość – Tłum niemodnych ludzi jaki będziemy musieli znosić jest znacznie mniejszy. Z drugiej strony – Może być trochę ciężko z byciem oryginalnym, ale dla chcącego nic trudnego.

Co będzie modne w lato?

Mimo iż teraz jesteśmy tak naprawdę przy samym początku sezonu wiosennego, już możemy dostrzec pewne tendencje (jak to w modzie bywa).

Kardigan, który teraz można znaleść w większości sklepów, będzie po prostu z trochę cieńszego materiału, nie koniecznie na te letnie upały tylko np. na letni wypad na miasto/ imprezy.

Podarte spodnie są teraz na topie tak jak kiedyś i są doskonałe na lat, szczególnie dla tych co nie lubią pokazywać się w spodenkach i podobnie jak w przypadku kardiganów, na wieczory i nie przespane noce.

Długie t-shirty, są z bardzo cieńkiego materiału. Stylowe i wygodne koszulki, wraz z podartymi spodniami i kardiganem stanowią doskonały outfit.

Jeśli chodzi o kolory to najbardziej polecany jest czarny, ale dla niektórych kolor czarny zbyt mocno się nagrzewa więc wtedy dobrze wypadają kolory białe, szare i odcienie „nude„, najlepiej żeby wszystko beż żadnych nadruków i wzorów, chyba, że moro.

Jak się ubrać modnie?

Bycie modnym ma jedno podstawowe wymaganie: Musisz być odważny i pewny siebie. Moda nie zawsze jest społecznie akceptowanym stylem ubioru. Czasem bycie modnym może wiązać się z różnymi obelgami i krytykami na temat wyglądu. Żeby być modnym, trzeba iść patrząc do przodu nie zwracając uwagi na takie komentarze.

Ale to nie wszystko, trzeba być autentycznym. Jeśli coś się nie podoba – nie zakładaj, bycie modnym nie polega na założeniu czegoś co jest modne, tylko na tym, żeby to nosić i czuć się dobrze, i swobodnie. Postawa jest dużo ważniejsza od ubioru, można ubrać się w zeszło sezonowe ubrania i wyglądać w tym modnie. Przykładem była fala „hipsterów” kilka lat temu, kiedy wszyscy naśmiewali się z hipsterów oni kontynuowali i ubierali się w to co było dla nich fajne. Teraz styl hipster przejął modę w taki sposób, że każdy jest hipsterem, a przyznanie komuś tytułu hipstera równa się medalem za styl.

Bycie modnym to wiele więcej niż tylko to jakie ubrania zakładamy, żeby być modnym musisz być odważny i otwarty na nowe trendy, nie zwracając uwagi na to co ktokolwiek może pomyśleć.

Moda czasem może być naprawdę skandaliczna, ale to jest w niej najpiękniejsze.

Alvaro Soares