Malowanie pistoletem malarskim – zalety

Malowanie pistoletem malarskim

Myślisz o malowaniu mieszkania lub domu? Już teraz spędza ci to sen z powiek. Wiesz bowiem z czym taki remont się wiąże. Wiele dni przygotowywania pomieszczeń do malowania, zabezpieczania mebli i tysiące ruchów ręką prowadzącą wałek lub szczotkę. Efektem tej pracy i tak mogą być pewne niedociągnięcia, które zauważysz dopiero na sam koniec, kiedy wszystko już będzie uprzątnięte. Czy można zmienić obraz malowania mieszkania na bardziej przyjazny i przyjemny? Oczywiście że tak. Pod warunkiem że zdecydujesz się na malowanie pistoletem malarskim. Co musisz o nim wiedzieć? Jakie ma zalety?

Pistolet malarski – wygoda i oszczędność farby

Pistolet natryskowy służy do malowania ścian i sufitów. Na rynku jest wiele tego typu urządzeń. Począwszy od tych profesjonalnych, przeznaczonych do użytku przez zawodowców, aż po niewielkie pistolety malarskie do użytku domowego. Malowanie pistoletem malarskim jest przede wszystkim szybkie i wygodne. Z pistoletu wydostaje się kolorowa mgiełka farby, która równomiernie pokrywa powierzchnię ściany lub sufitu. Pozwala to w widoczny sposób zaoszczędzić ilość zużywanej farby, sprawiając że remont jest nie tylko szybszy, mniej męczący, ale również tańszy.

Malowanie pistoletem bez zacieków

Jednym z problemów malowania ścian wałkiem lub szczotką, są powstające na niej zacieki i zlewki. To nadmiar farby ściekający po ścianie, prowadzi do powstawania bardzo nieestetycznych zacieków. Można ich uniknąć poprzez malowanie natryskowe. Nie ma tu ryzyka że nadmiar farby będzie się zlewać. Równie istotne jest to, że malowanie następuje dopiero wtedy, kiedy zwolnimy blokadę na rączce pistoletu. Jeżeli miałeś okazję malować ściany tradycyjnymi narzędziami, na pewno nie obce ci było zachlapanie podłogi przez kapiącą ze szczotki farbę. Problem ten można było zignorować jeśli dobrze zabezpieczyłeś pomieszczenie. Jeśli jednak o tym zapomniałeś, trzeba się liczyć z koniecznością dokładnego sprzątania mieszkania po takim remoncie. To oczywiście pochłania twój czas i siły.