Kantor online

wymiana waluty

Kantory oferują klientom wymianę walut, która jest niezbędna głównie przed wyjazdem zagranicznym lub też po powrocie z podróży. Coraz więcej turystów decyduje się dokonać transakcji w kantorze online, zamiast w placówce stacjonarnej. Jest to bowiem rozwiązanie o wiele korzystniejsze dla klientów.

Jak działa kantor online?

Kantor internetowy to portal, na którym w każdej chwili klient może wymienić niemal dowolną walutę. Oczywiście poszczególne platformy posiadają mniej lub bardziej rozbudowane oferty, jednak zwykle są one bogatsze od tych oferowanych w placówkach stacjonarnych.

Użytkownik chcący dokonać wymiany, wykonuje przelew na wskazane konto, aby już po chwili móc zatwierdzić transakcję. Następnie pozostaje już tylko oczekiwać na przelew zwrotny, który zwykle realizowany jest niemal natychmiast. Należy podkreślić, że transakcje w kantorach internetowych są błyskawiczne, gdyż firmy te wykorzystują przelewy wewnętrzne, realizowane o dowolnej porze dnia i nocy, przez 7 dni w tygodniu. Ponadto, coraz częściej możliwe jest przesłanie pieniędzy jedną z nowoczesnych metod, takich jak BLIK, czy też PayPal.

 

Wygoda i oszczędność

Z każdym rokiem obroty poszczególnych kantorów internetowych wzrastają, mimo że na rynku pojawia się coraz więcej platform oferujących wymianę walut. Wynika to z faktu, że handel w sieci jest po prostu bardzo wygodnym rozwiązaniem. Poza tym kantor internetowy oferuje zwykle mniejszy spread niż placówki stacjonarne. Innymi słowy, kursy walut w sieci są zdecydowanie korzystniejsze dla klientów.

 

Z jakiego kantora internetowego korzystać?

Ze względu na bardzo zróżnicowaną ofertę rynkową, warto korzystać z usług sprawdzonych platform internetowych. Jednym z takich kantorów online jest Kantor.pl. Jest to nowoczesna platforma internetowa, dzięki której wymiana walut odbywa się błyskawicznie, po bardzo korzystnym kursie, a co najważniejsze – w pełni bezpiecznie. Kantor.pl zapewnia możliwość wymiany Euro, Franków Szwajcarskich, Dolarów Amerykańskich oraz Funtów Brytyjskich. Platforma jest niezwykle prosta w obsłudze i dostępna dla użytkowników o każdej porze dnia, przez siedem dni w tygodniu. Kursy walut są aktualizowane na bieżąco, dzięki czemu możesz przeprowadzać korzystne transakcje i zyskać szansę na spore oszczędności.