Jak zostać fotomodelem lub promotorem?

model

Praca jako fotomodel lub promotor wydaje się być ciekawa i atrakcyjna. Dowiedz się na czym ona polega, jak zacząć współpracę z profesjonalną agencją hostess i promotorów oraz jakie zalety ma praca promotora.

Na czym polega praca promotora?

Praca jako promotor może mieć różny charakter. Można być promotorem klubu czy też restauracji. Taka praca polega na zachęcaniu do odwiedzenia tego typu miejsc. Promotorem jest też osoba, która prowadzi eventy firmowe, wystawy, targi. W takich przypadkach zadaniem promotora jest prezentacja produktów, zabawianie publiczności czy też prowadzenie imprezy. W przypadku targów w zakresie obowiązków promotora może być także dbałość o stoisko wystawowe.

Jak zacząć współpracę z agencją hostess i promotorów?

Na rynku działa wiele agencji eventowych, które oferują pracę w charakterze hostessy czy też promotora. Znakomita większość z nich rekrutuje osoby na te stanowiska poprzez swoje strony internetowe, gdzie dostępne są elektroniczne formularze pozwalające na zgłoszenie się do pracy w tego typu agencji. Myśląc o przystąpieniu do wypełniania formularza zgłoszeniowego dobrze jest mieć przygotowanych kilka swoich zdjęć, gdyż zdarza się, że agencje oczekują kilku naszych fotografii. Dobry wygląd jest bowiem jednym z czynników, które decydują o zatrudnieniu w charakterze hostessy czy też promotora. Ale nie tylko uroda się tu liczy.

Agencja hostess i promotorów oczekuje także od swoich pracowników dużej kultury osobistej, uprzejmości, zaangażowania oraz otwartości i łatwości nawiązywania kontaktów.  Dużą zaletą będzie z pewnością znajomość języka obcego, gdyż wtedy można zostać promotorem obcojęzycznym. Promotor obcojęzyczny jest szczególnie pożądany przez firmy, które prowadzą interesy zagranicą, a na swoje eventy firmowe czy też targi zapraszają gości z zagranicy. Zdarza się również, że agencje wysyłają swoich pracowników na eventy czy też targi organizowane zagranicą, a wówczas znajomość języka obcego jest niezbędna. Praca w charakterze promotora może być także wstępem do kariery w fotomodelingu.

W każdym dużym mieście funkcjonuje wiele agencji hostess i promotorów. Warto więc rozeznać się w ofercie agencji hostess w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach czy w każdym innym dużym mieście i wybrać agencję, która zaoferuje nam najlepsze warunki i możliwości rozwoju.

Zalety pracy promotora

Do zalet pracy promotora z pewnością możemy zaliczyć interesujące zajęcia. Praca promotora na pewno nie jest monotonna, każda impreza, targi czy event to nowe wyzwanie. Tego typu pracę nie jest też zbyt absorbująca czasowo i można ją pogodzić ze studiami, a nawet inną pracą. Co więcej, daje ona możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach, gdzie można poznawać nowe osoby i nawiązać interesujące kontakty biznesowe.

 

Kamil Kagan