Gdy zaczynają boleć stawy…

jogging

Uprawiasz intensywnie sport i zaczynasz odczuwać osłabienie w stawach? A może na skutek codziennej, wielogodzinnej pracy na komputerze czujesz ból w stawach dłoni i rąk? Niezależnie od tego czy wykonujesz intensywny wysiłek fizyczny czy pracę biurową, jesteś narażony na obniżenie kondycji stawów. Przekonaj się jak temu zaradzić. Pamiętaj, że działania profilaktyczne są dużo skuteczniejsze, niż leczenie choroby.

Dobry preparat na stawy, to znaczy jaki?

Na rynku dostępna jest ogromna liczba preparatów na stawy. Oczywistym jest, że nie każdy preparat na stawy jest równie skuteczny. Czym zatem należy kierować się przy wyborze odpowiedniego suplementu? Poniżej prezentujemy 3 najważniejsze czynniki, które decydują o jego skuteczności. Sprawdź, czy zażywany przez Ciebie preparat gwarantuje pożądany efekt:

  1. Składniki zawarte w preparacie na stawy

Składniki zawarte w suplementach i lekach są głównym czynnikiem różnicującym poszczególne preparaty. To właśnie skład suplementu powinien determinować wybór odpowiedniego preparatu. Czy jest sens wydawać pieniądze na preparaty, które w swoim składzie posiadają przede wszystkim witaminy czy ekstrakty roślinne? Lepiej wybrać środek, który zawiera skoncentrowaną dawkę składników, które realnie poprawiają kondycję zniszczonych stawów. Takimi składnikami z są z pewnością kwas hialuronowy oraz siarczan chondroityny.

  1. Długość utrzymujących się efektów

Dobrze wiemy, że w wyniku intensywnego ruchu, nasze stawy zużywają się. Nie istnieje więc żaden suplement, który w wyniku jednorazowej suplementacji, zagwarantował pełną ruchomość stawu do końca życia. Ważną jednak różnicą pomiędzy suplementami jest długość utrzymywania się efektów. Większość dostępnych na rynku leków i preparatów daje krótkotrwały efekt. Tylko nieliczne suplementy na stawy dają efekt utrzymujący się nawet do roku czasu. Oznacza to, że kurację suplementem wystarczy w tym przypadku stosować tylko jeden raz w roku.

  1. Sposób zażywania suplementu

Dostępne na rynku zastrzyki, poprawiające kondycję stawów odznaczają się względnie dobrą skutecznością, jednakże konieczność przyjmowania zastrzyków jest bardzo uciążliwa. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie preparatu na stawy w formie płynnej. Dzięki temu suplement szybko dostaje się do organizmu i może zostać szybko rozprowadzony do stawów.

 

Dbaj o kondycję stawów

Pamiętaj także, że profilaktyka zdrowych stawów będzie dużo skuteczniejsza, jeżeli suplementację odpowiednim preparatem na stawy wzbogacisz także o prawidłowo dobrane ćwiczenia fizyczne oraz właściwą dietę. Jeżeli chcesz zapewnić sobie dobrą kondycję stawów, nie czekaj, aż będzie za późno.