Jak efektownie wyremontować łazienkę?

Wnętrze łazienki

Sezon remontowy w pełni. Tym samym, wiele osób decyduje się na gruntowną przemianę swoich łazienek albo wprowadzenie pewnych modyfikacji do ich wyglądu. Aby uzyskać wymarzony efekt, należy uprzednio dokładnie przemyśleć i rozplanować wszelkie prace remontowe. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Radzimy, jak przeprowadzić remont, aby nasza łazienka zyskała nietuzinkowy wygląd, który będzie nas cieszył przez wiele lat.

Remont łazienki krok po kroku

Perspektywa przeprowadzenia remontu łazienki niejednokrotnie może wywoływać u nas negatywne emocje. Wszelkie prace w tym pomieszczeniu łączą się bowiem z ograniczonym dostępem do niego przez pewien czas, co pociąga za sobą wiele niedogodności. Aby sprawnie i rzetelnie przeprowadzić jej remont, nie narażając się przy tym na duże wydatki, warto na samym początku dokładnie przeanalizować zarówno swoją sytuację finansową, jak i możliwości, które daje nam samo pomieszczenie. Podczas tworzenia projektu naszej przyszłej łazienki, należy wziąć pod uwagę jej wielkość i kształt, do których to powinno dostosować się wybór mebli, materiałów oraz glazury.

Gdy projekt łazienki jest już gotowy, a prace remontowe dokładnie rozplanowane, należy zrobić miejsce na nową glazurę, poprzez usunięcie starej. Jej skucie może przysporzyć nam wielu problemów, dlatego w tym przypadku zalecane jest zwrócenie się o pomoc do fachowca. Na tym etapie remontu dąży się do odpowiedniego przygotowania łazienki na potrzeby przyszłych prac. Tym samym, uzyskujemy „surowe” pomieszczenie, w którym możemy dokładnie określić rozmieszczenie poszczególnych pionów, rur, a także przebieg instalacji elektrycznej. W tym celu konieczne warto przemyśleć jeszcze przed remontem, jakie lampy łazienkowe chcemy zainstalować w niej po remoncie. Warto zaznaczyć, że powierzchnię, po jej należytym przygotowaniu, trzeba zagruntować i zaimpregnować, aby utworzyć bazę pod płytki łazienkowe, które będziemy kłaść na późniejszym etapie remontu.

Niezwykle ważnym etapem prac remontowych jest wymiana hydrauliki, zarówno doprowadzenie wody do urządzeń znajdujących się w naszej łazience, jak i jej odprowadzenie.

Coraz więcej osób decyduje się na elektryczne ogrzewanie podłogi w łazience. Jeśli w Twojej wymarzonej łazience również planujesz zastosować takie rozwiązanie, o odpowiednią instalację powinieneś zadbać jeszcze przed ułożeniem podłogi.

Bardzo istotnym etapem remontu łazienki jest również przygotowanie ścian, co pozwala zapobiec ułożeniu płytek na nierównej powierzchni. Aby odpowiednio wygładzić powierzchnię ścian, warto wykorzystać wodoodporne płyty gipsowo-kartonowe. Należy jednak zaznaczyć, że uprzednio trzeba zaplanować, w których miejscach zostaną umieszczone gniazdka elektryczne, a także punkty oświetleniowe, aby uwzględnić je podczas prac remontowych.

Po wyłożeniu podłogi i ścian płytkami, wygładzeniu i pomalowaniu sufitu oraz wymianie instalacji wodnej i elektrycznej, montujemy urządzenia sanitarne, dopasowujemy meble łazienkowe oraz dodatki, które nadadzą pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Dodajmy, iż warto wszystkie te prace zlecić dobrym fachowcom, wyróżniającym się rzetelnością, która powinna być poparta pozytywnymi opiniami byłych klientów. Dzięki pomocy profesjonalistów efekt końcowy z całą pewnością będzie dla nas satysfakcjonujący.

Gdzie kupić meble łazienkowe?

Mieszkańcy Świętochłowic, którzy planują przeprowadzić remont łazienki i szukają wysokiej jakości materiałów wykończeniowych oraz mebli łazienkowych, powinni skorzystać z oferty salonu w Rudzie Śląskiej. Zapewnia on szeroki wybór funkcjonalnego wyposażenia łazienkowego, które wyróżnia się na tle konkurencji nietuzinkowym, nowoczesnych designem, spełniającym oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Salon w Rudzie Śląskiej oferuje szeroki wybór zarówno ściennych, jak i podłogowych  płytek łazienkowych uznanych producentów, a także armaturę łazienkową, meble oraz urządzenia sanitarne. Co więcej, salon ten zapewnia klientom darmowy projekt 3D łazienki. Wykonywany jest przez profesjonalistów, którzy doskonale rozumieją potrzeby klientów i tym samym, potrafią stworzyć projekt stylowej i funkcjonalnej łazienki, spełniający ich oczekiwania w 100%. Zaoszczędzicie Państwo dużo czasu i energii związanej z wyliczaniem i dopasowywaniem płytek, sprzętów i pozostałego wyposażenia wymarzonej łazienki, gdyż wszystkim tym zajmą się specjaliści, korzystający z wysokiej klasy oprogramowania projektowego. Klienci mogą również liczyć na darmową poradę profesjonalisty i dzięki temu skonfrontować swoje pomysły z bogatym doświadczeniem fachowca.