Czy mężczyźni potrzebują coachingu?

mężczyzna

Kariera, konsumpcja, szybkie tempo życia i ciągła potrzeba udowadniania sobie i innym, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym wyzwaniem, to najczęstsze powody wypalenia zawodowego u mężczyzn. To także przyczyny pogorszenia relacji z partnerką, rodziną, a nawet ze znajomymi. Przekonaj się, czy coaching może zmienić coś w życiu mężczyzny? Sprawdź w jakiej sytuacji mężczyźni najczęściej decydują się na udział w indywidualnych sesjach coachingowych.

Coaching dla mężczyzn vs. szybkie tempo życia

Życie mężczyzny pełne jest wyzwań. Rywalizacja w pracy, chęć zapewnienia bezpieczeństwa rodzinie, potrzeba niezależności finansowej to powody, dla których większość mężczyzn stale gdzieś goni. Potrzeba udowadniania, że jest się w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, często prowadzi do załamania nerwowego lub wypalenia zawodowego. Niestety w większości przypadków, mężczyźni nie lubią przyznawać się do błędu. Będąc przekonanym o swojej nieomylności i umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji, mężczyźni rzadko kiedy decydują się na zwolnienie tempa życia. To bardzo źle odbija się nie tylko na zdrowiu, ale także relacjach z bliskimi i na jego zadowoleniu z życia. Często rodzi frustrację, irytację i poczucie niespełnienia.

Dlatego warto czasem zatrzymać się. Warto zastanowić się nad swoim życiem i wyznaczyć w nim priorytety. Warto też czasem przyznać się do swoich słabości i z dumą zaprezentować swoje mocne strony. Takim momentem wytchnienia i zwolnienia tempa, może być właśnie coaching.

 

Efekty udziału w coachingu dla mężczyzn

Już kilka sesji coachingowych, może zachęcić mężczyznę do odkrycia prawdziwego celu życia. Jest to czas, w którym mężczyzna może przemyśleć, czy rzeczywiście zależy mu na zarabianiu większej ilości pieniędzy i lepszym zarządzaniem czasem… czy może w danym momencie życia, chciałby skoncentrować się na regeneracji sił lub realizacji pasji. Być może zamiast wyjeżdżać na kolejny wyjazd służbowy, mężczyzna zdecyduje się pobyć sam ze sobą i zastanowić się nad kierunkiem swojego życia. Jeżeli samodzielnie przemyślenia nie dały satysfakcjonujących odpowiedzi, warto skorzystać z pomocy doświadczonego coacha. Odpowiednio zadane pytania coacha są siłą sprawczą, która pozwala osiągnąć równowagę pomiędzy pracą zawodową, a rodziną i własnymi potrzebami.

 

Kiedy mężczyźni decydują się na coaching?

Mężczyźni najczęściej postanawiają w pierwszej kolejności skorzystać z business coachingu. Chcąc uzyskać odpowiedni status i zabezpieczenie finansowe, decydują się na coaching biznesowy, aby przemyśleć, czy wybrana ścieżka zawodowa jest tą właściwą. Bardzo często jednak udział w business coachingu jest tylko pretekstem do przeprowadzenia gruntownych zmian w swoim życiu. Analiza życia zawodowego przekształca się w analizę swoich potrzeb, satysfakcji z życia rodzinnego, relacji z najbliższymi.

Drugą grupą mężczyzn, którzy decydują się na udział w coachingu są Ci ,którzy szukają motywacji do podjęcia konkretnych działań. W tej sytuacji coaching pozwala im odkryć ich własny potencjał i wydobyć wewnętrzną siłę do osiągnięcia zamierzonych celów.

Niezależnie od tego, czy szukasz motywacji do działania, czy może chcesz zastanowić się nad swoim życiem, zapraszamy do udziału w indywidualnych sesjach BE-MASTER COACHING.