Co ubrać na randkę z dziewczyną?

randka

Spotkałeś ostatnio wspaniałą dziewczynę, która zrobiła na tobie ogromne wrażenie? Chciałbyś ją gdzieś zaprosić, aby lepiej ją poznać? Bardzo dobrze, ale musisz pamiętać, aby ubrać się odpowiednio. O tym jak to zrobić dowiesz się z niniejszego artykułu.

Ubranie na randkę

Dobre wrażenie to podstawa!

Wydawać by się mogło, że dobór właściwego ubioru dla mężczyzny na randkę to prosta sprawa. Nie do końca. Otóż strój musi być tak dopasowany, by zrobił dobre wrażenie na kobiecie. Wiele jednak zależy od miejsca, do którego się udajemy. Strój bowiem powinien być dopasowany do okazji.

 

W przypadku randki w kinie, w parku, czy też w kawiarni, warto założyć elegancką koszulę, najlepiej w jasnych, stonowanych kolorach. Doskonale podkreśli ona sylwetkę niezależnie od naszej figury. U szczupłych mężczyzn sprawdzi się krój slim, ale nawet z dodatkowymi kilogramami możemy wyglądać świetnie – sekretem jest wybranie koszuli, która nie będzie ani za luźna (od razu zdradzi, że pragniemy się za nią ukryć), ani za ciasna. 
Jeśli całkowicie gładka koszula do nas nie przemawia i mimo wszystko chcielibyśmy nadać jej nieco ciekawszego wyrazu, warto poszukać nienachalnych wzorów: dobrze sprawdzi się kratka typu Vichy lub Glencheck. Do tego dobrze komponować się będą ciemne dżinsy – czarne lub ciemnoszare.
Jeśli pogoda na to pozwala, można również założyć marynarkę. Trzeba także pamiętać o odpowiednich butach. Otóż nie powinno to być obuwie sportowe, znacznie lepszym rozwiązaniem są buty eleganckie. Ważne by były one czyste i wypastowane.

 

Jeżeli zaś randka ma odbyć się w teatrze lub filharmonii, wówczas obowiązuje nas bardzo elegancki strój. Najlepszym rozwiązaniem więc będzie dobrze skrojony garnitur. Świetnym dodatkiem będzie krawat lub mucha. Ta ostatnia stanowi świetny element dla osób, które lubią się w jakiś sposób wyróżnić.

Jak się ubrać na pierwsze spotkanie?

Jak powiedzieliśmy przed chwilą, wiele zależy od tego dokąd się wybieramy. Ważne jest bowiem, aby strój dopasowany był nie tylko do okoliczności, ale również do miejsca. Niemniej jednak można zaryzykować stwierdzenie, iż bezpiecznym wyborem będzie klasyczna koszula i ciemne dżinsy oraz eleganckie buty.

 

Doskonałym elementem męskiego stroju są dodatki. Elegancki zegarek czy bransoletka świetnie podkreślają całość. Trzeba jednak pamiętać, aby z nimi nie przesadzać. Randka nie powinna być manifestacją zamożności. Bardzo drogi zegarek może zostać odebrany jako chęć popisania się.

 

Kobiety bowiem nie lubią mężczyzn, którzy są obwieszeni jak choinki. Jeśli zakładamy zegarek, zrezygnujmy z bransolety. Nie zakładajmy również kolczyków – to raczej element kobiecej biżuterii i niekoniecznie pasuje on do mężczyzn. Podobnie rzecz ma się z perfumami. Woda kolońska o bardzo mocnym zapachu także może nie przypaść do gustu naszej wybrance.

 

Pamiętajmy także, by nie epatować drogimi gadżetami. Nowoczesny smartfon może i ułatwia nam życie, ale dla naszej potencjalnej partnerki zerkanie na niego podczas spotkania może nie być mile widziane. Taki mężczyzna może zostać odebrany po prostu jako niedojrzały.

 

 

Co ubrać na randkę w domu?

A co jeśli zapraszamy naszą wybrankę do domu? Teoretycznie, sprawa jest łatwiejsza, bo nie wychodzimy do miejsca, które wymaga od nas określonego rodzaju ubioru. Jednakowoż pamiętajmy o tym, że zapraszamy do siebie bardzo ważną dla nas osobę, na której chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie, a ponadto, okazać jej szacunek. Stąd też strój powinien być schludny i raczej elegancki. Może to być na przykład koszula lub marynarka. Pamiętajmy też by nie zakładać dresów i innych ubrań, które mogłyby zepsuć atmosferę spotkania.

Nie wiesz co założyć, spytaj siostrę lub koleżankę!

Nie wstydźmy się, jeśli nie wiemy w co się ubrać. Najlepszym rozwiązaniem będzie poproszenie siostry lub koleżanki. Może ona bowiem przejrzeć naszą szafę i wybrać coś odpowiedniego. Ponadto, możemy ją poprosić, by wybrała się z nami na zakupy. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wybrany strój podoba się dziewczynom.

 

Pamiętajmy także, iż kobiety przywiązują większą wagę do strojów, mody, czy też zmieniających się trendów. Nie bójmy się więc zapytać je o radę. Ich rady mogą okazać się niezwykle cenne.

 

A jeśli nie mamy takiej możliwości, zawsze możemy zajrzeć do Internetu. W sieci bowiem bez trudu znajdziemy cały szereg informacji dotyczących najnowszych trendów w modzie męskiej. Co ważne, możemy także przejrzeć oferty okolicznych sklepów i później udać się na zakupy. Cenne są również porady stylistów, którzy – na podstawie konkretnych przykładów – dopasowują ubiór do różnych okazji lub też typów sylwetki.

 

Niezależnie od tego dokąd idziemy, pamiętajmy, że strój powinien być dopasowany do okoliczności. Jest on także oznaką szacunku dla drugiego człowieka. Jednakże ważnym jest, abyśmy się w nim dobrze czuli i pozostali sobą. To tak naprawdę jest najważniejsze.

 

Paweł Stasiuk